Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
929497

Żywy Różaniec

Od połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1799–1862) w Lyonie w roku 1826. "Najważniejszą... rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich" – napisała wtedy. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę. Paulina Jaricot zaczęła organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później «żywymi różami». Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Wszystkich członków róży dotyczy taka sama zasługa jakby odmówili cały różaniec. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, a utratę zasługi. Celem Stowarzyszenia Żywego Różańca jest według Założycielki wspieranie modlitwą, ofiarą duchową i materialną działań misyjnych Kościoła.
Od czasu wprowadzenia przez Jana Pawła II Tajemnic Światła Róże Różańcowe składają się z 20 członków lub członkiń. Ktoś pięknie powiedział: "Te róże nie więdną..."
Historia Żywego Różańca

Kolejność prowadzenia różańca i adoracji

31 stycznia na spotkaniu Przełożonych Róż Różańcowych ustalono nową kolejność prowadzenia różańca przed Sumą i popołudniowej adoracji w niedzielę (w I niedzielę miesiąca adorują przełożeni Róż):
Różaniec:
1) Bednarczyk Wanda, 2) Chudy Bronisława, 3) Dereń Janina, 4) Janeczko Zofia, 5) Salamon Alicja, 6) Kułaczkowska Halina 7) Motas Zofia, 8) Skaczewska Krystyna, 9) Skrzypacz Helena, 10) Skrzypacz Władysław, 11) Grębowiec Zofia, 12) Szewc Bogusława, 13) Szewc Janina, 14) Wianecka Stanisława
Popołudniowa adoracja:
1) Wianecka Stanisława 2) Bednarczyk Wanda, 3) Chudy Bronisława, 4) Dereń Janina, 5) Janeczko Zofia, 6) Salamon Alicja, 7) Kułaczkowska Halina 8) Motas Zofia, 9) Skaczewska Krystyna, 10) Skrzypacz Helena, 11) Skrzypacz Władysław, 12)
Grębowiec Zofia, 13) Szewc Bogusława, 14) Szewc Janina,    

Róże w Grębowie

Róża Matki Boskiej Różańcowej - Grądek 

1) Dereń Janina - zelatorka, 2) Sanecka Zofia, 3) Gorczyca Julia, 4) Kochan Lucyna, 5) Gwóźdź Janina, 6) Rutyna Janina, 7) Markiewicz Maria, 8) Szady Maria, 9) Prajdel Zofia, 10) Jodłowska Janina, 11) Gądek Barbara, 12) Baran Zofia, 13) Żak Zofia, 14) Kozioł Danuta, 15) Dul Genowefa, 16) Nitek Teresa, 17) Burdzy Kazimiera, 18) Maciąg Teresa, 19) Górz Lucyna, 20) Nowak Anna.

 

Róża Zwiastowania NMP - Piasek

1) Kułaczkowska Halina - zelatorka, 2) Gawrońska Janina, 3) Maciuba Janina, 4) Motas Janina, 5) Kozieł Janina, 6) Kozieł Danuta, 7) Dul Zofia, 8) Bednarczyk Zofia, 9) Paduch Zofia, 10) Matyka Zofia, 11) Janeczko Anna, 12) Woźniak Anna, 13) Czerepak Irena, 14) Serafin Czesława, 15) Galek Czesława, 16) Rędzia Maria, 17) Mróz Barbara, 18) Paterek Bronisława, 19) Muciek Genowefa, 20) Mokra Leokadia.

 

Róża Matki Boskiej Królowej Polski - Kąt

1) Chudy Bronisława - zelatorka, 2) Wielgosz Lucyna, 3) Kochan Genowefa, 4) Rzeźwicka Danuta, 5) Duma Danuta, 6) Dec Zofia, 7) Pławiak Janina, 8) Dul Apolonia, 9) Śnieżyńska Małgorzata, 10) Serafin Maria, 11) Surma Kazimiera, 12) Janeczko Zofia, 13) Dul Maria, 14) Kochańczyk Halina, 15) Panek Bożena, 16) Babiarz Monika, 17) Kulik Czesława, 18) Matyka Leokadia, 19) Kułeczko Halina, 20) Matyka Danuta.

 

Róża Niepokalanego Serca NMP - Szlachecka

1) Motas Zofia - zelatorka, 2) Dąbek Bronisława, 3) Furman Janina, 4) Markiewicz Janina, 5) Jaśkiewicz Anna, 6) Baran Janina, 7) Saja Czesława, 8) Kozieł Kornelia, 9) Buława Zofia, 10) Rutyna Wanda, 11) Rutyna Bronisława, 12) Górz Zofia, 13) Myszka Janina, 14) Kozieł Janina, 15) Wysocka Stanisława, 16) Sanecka Maria, 17) Chyła Elżbieta, 18) Florek Emilia, 19) Cygan Maria, 20) Matyka Czesława.

 

Róża Świętej Królowej Jadwigi - Palendzie

1) Szewc Bogusława - zelatorka, 2) Czernecka Anna, 3) Dąbek Irena, 4) Dec Ewa, 5) Janeczko Renata, 6) Kochan Regina, 7) Markiewicz Anna, 8) Markiewicz Urszula, 9) Rębisz Teresa, 10) Rutyna Marzena, 11) Dryka Gertruda, 12) Szewc Sławomira, 13) Sztucińska Elżbieta, 14) Termena Małgorzata, 15) Żaczek Elżbieta, 16) Biała Danuta, 17) Dul Celina, 18) Galek Halina, 19) Rutyna Krystyna, 20) Surma Marta.

 

Róża Matki Boskiej Bolesnej - Piasek

1) Bednarczyk Wanda - zelatorka, 2) Bielecka Zofia, 3) Bera Zofia, 4) Ciba Zofia, 5) Dul Teresa, 6) Drozd Maria, 7) Furman Zofia, 8) Gorczyca Genowefa, 9) Hadała Danuta, 10) Iberle Wanda, 11) Kalist Helena, 12) Kubka Janina, 13) Muciek Kazimiera, 14) Muciek Julia, 15) Muciek Maria, 16) Mróz Maria, 17) Nieupińska Genowefa, 18) Saja Maria, 19) Wryk Janina, 20) Idyrska Janina.

 

Róża Matki Boskiej Gromnicznej - Piasek

1) Wianecka Stanisława - zelatorka, 2) Kozieł Maria, 3) Bąk Władysława, 4) Matyka Maria, 5) Małysz Janina, 6) Matyka Teresa, 7) Stadnik Joanna, 8) Serafin Maria, 9) Bera Zofia, 10) Flis Bronisława, 11) Czerepak Leokadia, 12) Jarosz Maria, 13) Stadnik Maria, 14) Markiewicz Mirosława, 15) Pawłowska Maria, 16) Rutyna Zofia, 17) Zając Maria, 18) Gawrońska Małgorzata, 19) Wianecka Grażyna, 20) Rędzia Bronisława.

 

Róża Matki Boskiej Częstochowskiej - Szlachecka

1) Skrzypacz Helena - zelatorka, 2) Skrzypacz Julia, 3) Saja Emilia, 4) Stepień Maria, 5) Galek Maria, 6) Baran Barbara, 7) Dąbek Zofia, 8) Rutyna Bronisława, 9) Jaskot Janina, 10) Zając Anna, 11) Lasota Zofia, 12) Bednarczyk Janina, 13) Kozieł Zofia, 14) Drach Zofia, 15) Nieradka Genowefa, 16) Rutyna Aniela, 17) Kochańczyk Emilia, 18) Kozieł Zofia, 19) Bąk Stanisława, 20) Myszka Janina.

 

Róża Wniebowzięcia NMP- Szlachecka

1) Szewc Janina - zelatorka, 2) Bartman Alicja, 3) Bąk Zofia, 4) Bednarz Krystyna, 5) Czerepak Zofia, 6) Jaskot Maria, 7) Jodłowska Kazimiera, 8) Kędzia Alicja, 9) Matyka Helena, 10) Matyka Kazimierz, 11) Mierzwa Krystyna, 12) Nieradka Maria, 13) Osecka Janina, 14) Paterek Zofia, 15) Rębisz Halina, 16) Rębisz Wiesława, 17) Saczawa Zofia, 18) Szewc Janina, 19) Turek Danuta, 20) Zając Maria.

 

Róża Matki Boskiej Anielskiej - Miętne

1) Grębowiec Zofia- zelatorka, 2) Stepień Maria, 3) Baran Aniela, 4) Bernat Bronisława, 5) Dąbek Bronisława, 6) Dec Zofia, 7) Duma Zofia, 8) Galek Maria, 9) Janeczko Maria, 10) Kozieja Władysława, 11) Kozieł Emilia, 12) Łakomy Emilia, 13) Machaj Kazimiera, 14) Matyka Zofia, 15) Nieradka Zofia, 16) Rak Danuta, 17) Rzeźwicka Janina, 18) Sar Aniela, 19) Szewc Maria, 20) Wiącek Emilia.

 

Róża Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - Piasek

1) Salamon Alicja - zelatorka, 2) Baran Anna, 3) Baran Janina, 4) Baran Zuzanna, 5) Bednarczyk Maria, 6) Czech Zofia, 7) Dec Janina, 8) Dryka Maria, 9) Dul Janina, 10) Gorczyca Helena, 11) Jaskot Halina, 12) Kawalerska Krystyna, 13) Kuchta Helena, 14) Paterek Marta, 15) Perec Danuta, 16) Markiewicz Janina, 17) Motas Danuta, 18) Skibińska Krystyna, 19) Skrzypacz Zofia, 20) Dec Janina.

 

Róża Matki Boskiej Świętej Bożej Rodzicielki - Miętne

1) Skaczewska Krystyna  - zelatorka, 2) Bondar Zofia, 3) Burdzy Julia, 4) Drozd Maria, 5) Dąbek Wanda, 6) Fietko Krystyna, 7) Janeczko Halina, 8) Kozieł Zofia, 9) Migacz Zofia, 10) Matyka Maria, 11) Matyka Kazimiera, 12) Pindlowska Danuta, 13) Pilchowiec Kazimiera, 14) Nieradka Emilia, 15) Rutyna Helena, 16) Skrzypacz Janina, 17) Sawicka  Janina, 18) Trościńska Zofia, 19) Zając Teresa, 20) Zych Maria.

 

Róża Matki Boskiej Fatimskiej - Palendzie

1) Nowak Genowefa - zelatorka, 2) Baran Helena, 3) Kułaga Helena, 4) Gortych Emilia, 5) Drozd Maria, 6) Janeczko Zofia, 7) Dul Genowefa, 8) Gortych Danuta, 9) Migut Renata, 10) Wilk Renata, 11) Dec Teresa, 12) Muciek Genowefa, 13) Jodłowska Janina, 14) Rutyna Marzena, 15) Bielecka Zofia, 16) Dec Ewa, 17) Dec Małgorzata, 18) Dec Anna, 19) Dul Beata, 20) Ciba Maria.

Róże w Nowym Grębowie

Róża I
1) Wiatrowicz Janina - zelatorka, 2) Herdzik Maria, 3) Krasoń Janina, 4) Drozd Irena, 5) Herdzik Beata, 6) Dec Maria, 7) Wiatrowicz Zofia, 8) Trychta Romana, 9) Januszczak Teresa, 10) Pasek Anna, 11) Łukasiewicz Zofia, 12) Krasoń Janina, 13) Ciba Teresa, 14) Drozd Anna, 15) Krasoń Emilia, 16) Rębisz Maria, 17) Ożga Władysława, 18) Wiatrowicz Elżbieta, 19) Wartoń Małgorzata, 20) Janeczko Stanisława.

Róża II
1) Niemiec Emilia - zelatorka, 2) Matyka Zofia, 3) Janeczko Zofia, 4) Gałka Zofia, 5) Stępień Zofia, 6) Ciba Bronisława, 7) Matyka Janina, 8) Dec Leokadia, 9) Łukasiewicz Zofia, 10) Sączawa Krystyna, 11) Tutak Aniela, 12) Bąk Zofia, 13) Dul Maria, 14) Mróz Anna, 15) Bąk Stefania, 16) Jurek Leokadia, 17) Wojtan Teresa, 18) Kędzia Maria, 19) Ożga Władysława, 20) Drozd Emilia.

Róże w Jamnicy

Róża I
1) Szewc Genowefa - zelatorka, 2) Szewc Jadwiga, 3) Kasprzyk Julia, 4) Gorczyca Janina, 5) Gnacek Alicja, 6) Pławiak Janina, 7) Rak Czesława, 8) Gorczyca Anna, 9) Drozd Leokadia, 10) Nieradka Anna, 11) Dul Katarzyna, 12) Janeczko Aniela, 13) Kułaga Janina, 14) Ciba Julia, 15) Szewc Małgorzata, 16) Gnacek Katarzyna, 17) Gnacek Agata, 18) ..................., 19) ..................., 20) .......................

Róża II
1) Szewc Józef- zelator, 2) Chyła Roman, 3) Dec Jan, 4) Cąpała Janusz, 5) Drozd Stanisław, 6) Dul Edward, 7) Dul Edward, 8) Kopeć Jan, 9) Kułaga Edward, 10) Kustra Tadeusz, 11) Kozioł Henryk, 12) Pławiak Jan, 13) Rzeźnicki Zygmunt, 14) Rutyna Marian, 15) Szewc Jan, 16) Szewc Władysław, 17) Stępień Bolesław, 18) Stadnik Bronisław, 19) Wilk Kazimierz, 20) Wilk Stanisław


Róża III
1) Cygan Anna - zelatorka, 2) Capała Teresa, 3) Chyła Maria, 4) Ciba Alicja, 5) Czerepak Alina, 6) Czeladka Maria, 7) Dul Bożena, 8) Dul Małgorzata, 9) Gronek Małgorzata, 10) Gronek Małgorzata, 11) Górska Renata, 12) Grudzień Marta, 13) Grudzień Urszula, 14) Kuchno Krystyna, 15) Kułaga Józefa, 16) Migut Aleksandra, 17) Muciek Ewa, 18) Paterek Maria, 19) Stadnik Urszula, 20) Wilk Dorota


Róża IV
1) Jurek Zofia - zelatorka, 2) Rak Barbara, 3) Nieradka Celina, 4) Zarzycka Anna, 5) Dul Helena, 6) Kułaga Genowefa, 7) Dul Zofia, 8) Czeladka Anna, 9) Paterek Janina, 10)Kopeć Katarzyna, 11) Szewc Maria, 12) Kułaga Zofia, 13) Szewc Janina, 14) Blicharczyk Zofia, 15) Kopeć Katarzyna, 16) Blicharczyk Elżbieta, 17) Jurek Zofia, 18) Gronek Julia, 19) Matyka Władysława, 20) Dul Elżbieta


Róża V
1) Chyła Janina - zelatorka, 2) Kozieł Krystyna, 3) Kozieł Joanna, 4) Kułaga Janina, 5) Surma Janina, 6) Kułaga Helena, 7) Chmielowiec Teresa, 8) Idec Maria, 9) Fietko Maria, 10) Jurek Anna, 11) Fietko Janina, 12) Muciek Aniela, 13) Blicharczyk Aniela, 14) Gortych Bronisława, 15) Paterek Emilia, 16) Surma Janina, 17) Kułaga Zofia, 18) Szewc Genowefa, 19) Kata Teresa, 20) Trybel Emilia


Róża VI
1) Stadnik Krystyna - zelatorka, 2) Kułaga Danuta, 3) Stępień Wanda, 4) Winiarska Zofia, 5) Blicharczyk Stanisława, 6) Szewc Danuta, 7) Szewc Janina, 8) Muciek Czesława, 9) Kułaga Władysława, 10) Grudzień Zofia, 11) Kułaga Krystyna, 12) Rutyna Irena, 13)Wilk Maria , 14) Stadnik Władysława, 15) Paterek Anna, 16) Stadnik Maria, 17) Kopeć Zofia, 18) Jurek Zofia, 19) Rzeźnicka Elżbieta, 20) Stępień Janina

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 sierpnia 2017

(233. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: