"Życie jest pustynią. Grozi nam pustynia.

Powiem jeszcze inaczej:

groziłaby nam pustynia,

gdybyśmy nie tworzyli oaz".

(Jan Paweł II)

OAZA - Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Wycieczka grupy oazowej Kraków-Tyniec 2010 rok

Jedno ze spotkań oazowych ( luty 2011 rok ) na zdjęciu od lewej: Karolina Żaczek, Maria Saja, Dawid Baltyzar, Patrycja Czernecka, Paulina Bartman, Patryk Bednarz, Anna Saja, Ewelina Kozieł, Katarzyna Markiewicz, Michał Sabat

W naszej parafii  OAZA spotyka się obecnie w niedziele w domach rodzinnych członków tego ruchu.
Więcej informacji:

O Ruchu Światło-ŻycieZnak Fos-ZoeDuchowość RuchuFormacjaKs. Blachnicki - ZałożycielSANDOMIERSKA OAZA

piątek,
28 kwietnia 2017