Siostry Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej (Służebniczki Dębickie)

Na terenie naszej parafii znajduje się Dom Zakonny Sióstr Służebniczek Dębickich. DziałalnośćSióstr w Grębowie obejmuje: katechizację w szkole i przedszkolu oraz posługa w zakrystii kościoła parafialnego. Aktualnie wspólnotę tworzą:

S. M. Jeremiasza Świeca - przełożona wspólnoty, zakrystianka

S. M. Bertilla Siedlik - wykonująca prace domowe w klasztorze

S. M. Rozalia Lachman - katechetka

Formacja Sióstr Służebniczek przebiega pod opieką Maryi Niepokalanej:- kandydatura (od 6 miesięcy d 1 roku);- postulat (1 rok)- nowicjat (2 lata) zakończony ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa;- juniorat (6 lat) zakończony złożeniem Bogu ślubów wieczystych (na całe życie).

Adresy:  Dom Zakonny 39-410 Grębów 452tel. (15) 811 27 01Dom Generalny ul. Bł. Edmunda Bojanowskiego 8-1039-200 Dębica

Więcej informacji: Strona Sióstr Służebniczek DębickichDuszpasterstwo młodzieżowo-powołaniowe

Posługa Sióstr

21 sierpnia 2017