Powitanie pielgrzymów w Grębowie 4.08.2016 r.

W tym roku posiłki dla poszczególnych grup pielgrzymkowych przygotowali parafianie z następujących okręgów: z Piaska Dolnego i Górnego oraz od pastwisk a także z Kąta oraz Sokoła. Wszystkim zaangażowanym w podjęcie pątników XXXIII Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę niech Bóg stokrotnie wynagradza. Wraz z pątnikami na pielgrzymi szlak wyruszyło 20 pielgrzymów z Grębowa. Jedni z grupą Świętego Wincentego z racji przynależności do dekanatu Nowa Dęba a inni tradycyjnie z tarnobrzeską grupą Świętej Barbary. Pielgrzymi mają swoje intencje. Wśród nich dziękczynną za udane i owocne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dożynki w Grębowie 21.08.2016 r.

Grębowscy parafianie oraz zaproszeni goście z całej gminy Grębów wzięli udział w uroczystości dziękczynnej za tegoroczne plony, która tradycyjnie rozpoczęła się celeracją Mszy Świętej na stadionie LZS w Grębowie o godzinie 14.00. Po modlitwie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Gminne Centrum Kultury. Wszystkim uczestnikom dożynek zapewniono dobrą zabawę do samego wieczora.

XXIX Piesza Pielgrzymka do Radomyśla 28.08.2016 r.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia wyrusza z Grębowa o godzinie 6.00 po raz dwudziesty dziewiąty piesza pielgrzymka, podążając na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia do sanktuarium maryjnego w Radomyślu nad Sanem. Za rok pielgrzymka będzie miała swój okrągły trzydziestoletni jubileusz. Wszystkim udającym się na pątniczy szlak niech Bóg stokrotnie wynagradza i obficie błogosławi.

27 marca 2017