Dzień Wspólnoty Młodych - uczestników ŚDM w Krakowie. Sandomierz 23.07.2016 r.

W sobotę 23 lipca 2016 r. w Sandomierzu nasi parafialni przedstawiciele wraz z młodymi gośćmi z Włoch, Hiszpanii, Francji, Kanady, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ukrainy oraz wolontariuszami z Diecezji Sandomierskiej wzięli udział w programie Dnia Wspólnoty. Najpierw do południa na Sandomierskim Rynku młodzi Grębowianie oglądali prezentacje zagranicznych grup, jakie zagościły na terenie diecezji. Po południu na Sandomierskich Błoniach uczestnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wzięli udział we Mszy Świętej, w miejscu gdzie 17 lat temu celebrował Eucharystię Święty Jan Paweł II. Po liturgii młodzież wysłuchała koncertu na Rynku Starego Miasta, a wieczorem Pieśni Uwielbienia na Sandomierskich Błoniach. Grupie z Grębowa podobały się przygotowane przez ogranizatorów liczne atrakcje. Zaprezentowano im pokazy rycerskie, zachęcano do zwiedzania zabytków Sandomierza z czego korzystali. Młodzi zobaczyli również występy zespołów regionalnych, oglądali tańce ludowe a także wysłuchali koncertu sygnalistów myśliwskich. Trzeba było to zobaczyć i posłuchać. Atrakcji było moc i choć było upalnie, nikt nie narzekał na żar lejący się z nieba. Sandomierski Dzień Wspólnoty dobrze wprowadził w atmosferę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przy okazji nasi mogli sprawdzić swoją znajomość języków podczas spotkań z obcokrajowcami. Młodzi jednak więcej uwagi skupili na przeżyciach duchowych, czego wyrazem był ich udział w wieczornej adoracji, gdzie mogli przemyśleć, choćby tę naukę o zdobywaniu świętości, którą wszyscy uczestnicy Mszy Świętej mieli okazję w tym dniu usłyszeć.

Dzień Wspólnoty na Rynku Starego Miasta.

Zagraniczni goście zaprezentowali się na scenie, wprowadzając radosny nastrój.

Mszę Świętą koncelebrowali Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Senior Edward Frankowski i towarzyszący pielgrzymom biskupi z Hiszpanii, Francji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Kamerunu.

Msza Święta w miejscu papieskiej celebry z 12 czerwca 1999 roku.

Udział Grębowian w ŚDM w Krakowie 29 - 31.07. 2016 r.

Młodzi Grębowianie Karolina Żaczek, Michał Żaczek, Damian Duma, Adrian Cygan, Kacper Dul, S. Fidelisa Kogut i ks. Adam Kamiński byli uczestnikami ŚDM w Krakowie. Wyjazd zaplanowano w piątek 29 lipca o godzinie 11.57 z przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza (obok Dworca Autobusowego PKS) w Tarnobrzegu. Po przyjeździe na Dworzec Autobusowy w Krakowie pielgrzymi z Grębowa pojechali tramwajem na miejsce zakwaterowania na Campus Białe Morza przy ulicy Totus Tuus. Tam odebrali pakiety i talony żywności i udali się na pole namiotowe. W namiocie pozostawili swoje bagaże i po krótkim odpoczynku wyruszyli w kierunku krakowskich Błoni, gdzie o godzinie 18.00 uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej Młodych wraz z Papieżem Franciszkiem. W sobotę o 10.30 grębowska grupa wzięła udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Św. Jana Pawła II koło Łagiewnik. Potem wszyscy pojechali na Campus Misericordiae, aby od 19.00 czuwać z młodzieżą w Brzegach koło Wieliczki. W tym czuwaniu wziął udział Papież Franciszek. Papież nauczał, że młodzi nie powinni wegetować i pozwolili na to, by wygoda stała się sensem ich życia. Powiedział, że każdy człowiek idąc przez życie winien pozostawić po sobie jakiś ślad. Nauczał, że gdy ludzie wybierają konsumpcjonizm tracą wolność. Papież zachęcał do braterstwa, budowania mostów a nie murów pomiędzy ludźmi. Uczestnicy czuwania pozostali na placu i spali pod gołym niebem. W niedzielę czekali na Mszę Święta Posłania, która zakończyła tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Następne odbędą się za trzy lata w Panamie.

16 stycznia 2017

Poniedziałek, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni