Kościół

1604 roku biskup krakowski Bernard Maciejewski erygował parafię w Grębowie mianując pierwszym proboszczem ks. Jana Potocznego, który rozpoczął budowę kościoła. Kościół został poświęcony w 1636 roku, zaś spłonął w 1770 roku. Po nim wybudowano drugi drewniany, który służył parafii do rozpoczęcia budowy obecnego kościoła w 1912 roku. Obecny kościół budował ks. Józef Kasprzycki, który był proboszczem w latach 1902-1925. Dnia 26 listopada 1922 roku biskup Fischer z Przemyśla dokonał uroczystego poświęcenia nowego kościoła.
   Świątynia to trzynawowy kościół neogotycki, posiadający dwa przedsionki. Do kościoła przylega wieża zakończona dachem dwuspadowym. Ołtarz główny został wykonany z drzewa dębowego w latach 40-tych z obrazem Matki Bożej Królowej Pokoju. Dwa boczne ołtarze również z drzewa dębowego, budowane w tym samym czasie, w jednym obraz św. Wojciecha, w drugim św. Andrzeja Boboli. Ołtarz w bocznej nawie najprawdopodobniej z XVII wieku w stylu barokowym z obrazami Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Franciszka z Asyżu. Organy 22-głosowe, które są w świątyni pochodzą z 1953 roku. W latach 1991-1992 kościół został gruntownie odrestaurowany.

Kościół

sobota,