Wybory w Szkolnym Kole Caritas Grębów 06.09.2013 r.

Dnia 6 września w południe w sali numer 21 budynku szkoły zebrało się 22 uczniów, aby zadecydować o tym, kto obejmie stanowisko przewodniczącego SKC w nowym roku szkolnym. Po policzeniu głosów wybrano Sarę Stadnik- uczennicę klasy I a gimnazjum. Nasza koleżanka przyjęła urząd i podziękowała za zaufanie. Jednocześnie złożono podziękowanie Natalii Skóra, która była przewodniczącą w ubiegłym roku szkolnym i dalej pozostaje w gronie SKC. Spotkanie wyborcze miało również charakter organizacyjny, na którym przedstawiono plan działalności charytatywnej koła.

Powstanie oddziału KSM w Grębowie 18.09.2013 r.

W uroczystość Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży polskiej podczas wieczornej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Grębowie ksiądz Adam Kamiński ogłosił powstanie oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz jego zarząd. Prezesem KSM w Grębowie został Kamil Surma - uczeń klasy II LO w Grębowie. Jego zastępcą uczeń klasy I LO - Damian Duma. Sekretarzem została Paulina Baran a jej zastępczynią jest Anna Myszka - uczennice klasy I LO. Posługę skarbnika pełni Dawid Baltyzar - uczeń klasy III gimnazjum. Oddział KSM w Grębowie będzie zajmował się promowaniem wartości religijno-patriotycznych wsród młodego pokolenia Grębowa. Młodym życzymy by nie stracili zapału i czynili wiele dobra w środowisku naszej parafii.

Kierownictwo koła KSM w Grębowie

XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej w Nisku

W piątek 20 września w Nisku rozpoczęło się XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej. W spotkaniu wzięło udział kilka tysięcy młodych ludzi w tym młodzież szkolna z parafii św. Wojciecha w Grębowie wraz ze swym opiekunem księdzem katechetą Adamem Kamińskim. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bądźmy misjonarzami radości" i trwało do niedzieli 22 września. W piątek odbyło się między innymi zawiązanie wspólnoty, spektakl teatralny „Zraniony pasterz" oraz przeprowadzono drogę krzyżową młodych ulicami parafii. W sobotę rano odbyły się Msze Święte w kościołach stacyjnych, spotkania w grupach, występ Zespołu Pieśni i Tańca Racławice, spotkanie „Mów mi o techno..." z Lechem Dokowiczem, reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, spotkanie „Mnie się udało... ty możesz mieć mniej szczęścia" z Dawidem Sudołem ze wspólnoty Cenacolo, która posługuje narkomanom. Tego dnia na miejskim rynku odbyły się również tańce integracyjne, spotkanie modlitewne z zespołem Siewcy Lednicy. Działały poradnie dla młodzieży, poruszające sprawy narzeczeństwa, małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego oraz sekt. W niedzielę odbyła się jutrznia i spotkania w grupach. O godzinie 10.00 na stadionie swoje świadectwo przedstawił Lech Dokowicz. Godzinę później odbył się koncert KAMUZO. Spotkanie młodzieży zakończyła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Wyjazd młodzieży do kina 25.09.2013 r.

Mimo nauki i różnorodnych zajęć kilkoro uczniów naszej szkoły skorzystało z oferty KSM i wybrało się wraz z księdzem Adamem Kamińskim -  opiekunem koła do kina ,, Wrzos ” w Stalowej Woli na film pt. ,, Sierpniowe niebo. 63 dni chwały ”, który w całości jest poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Ten film powinni obejrzeć zarówno młodzi jak i starsi ludzie, bo jest niezwykle wartościowy.

Spotkanie KSM w Zajeździe Gielarek. Grębów 26 września 2013 r.

W czwartkowe popołudnie młodzież zrzeszona w oddziale KSM w Grębowie miała swoje spotkanie towarzyskie. Gospodarz zajazdu przygotował grilla, który wszystkim smakował. Podczas spotkania młodzi snuli plany dotyczące działalności tej młodzieżowej organizacji w środowisku grębowskiej parafii. Przyjęto wiele wniosków i propozycji do realizacji, co cieszy Prezesa Koła Kamila Surmę, któremu nie brakuje zapału, by czynić wspólnie z rówieśnikami wiele dobrego, o czym mogli się już przekonać. W spotkaniu brał udział ksiądz Adam Kamiński - opiekun koła.

Seans plenerowy w Radomyślu n. Sanem 28.09.2013 r.

W sobotę wieczorem grupa oazowa z Grębowa wraz z ks. Adamem Kamińskim obejrzała w radomyskim kościele parafialnym film pt: "Cristiada", o powstaniu katolików w Meksyku przeciwko krwawym rządom tego państwa w latach dwudziestych XX wieku. Dla naszych widzów była to niezwykła lekcja, jaką cenę trzeba czasem zapłacić za wyznawanie wiary w Chrystusa.

16 stycznia 2017

Poniedziałek, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni