Pielgrzymi ze Stalowej Woli w Grębowie 04.08.2013

Po raz 30 parafianie goszczą w  progach  świątyni  pielgrzymów udających się ze Stalowej Woli do Częstochowy. Tradycyjnie zapewniono im posiłek, który przygotowali w tym roku mieszkańcy Miętnego, Niwy i  Palędzia. W zamian pątnicy obiecali im modlitwę.

Wakacjada w Jamnicy 11 sierpnia 2013 r

11 sierpnia 2013 r., odbyła się Plenerowa Wakacjada w Jamnicy. Imprezę organizowało GCK w Grębowie we współpracy z Parafią Św. Wojciecha, sołtysem i radnymi z Jamnicy. Pogoda dopisała, więc mieszkańcy i zaproszeni goście licznie przybyli by wspólnie bawić się na terenach przy Domu Ludowym. Imprezę swymi występami uświetnili m.in. wokalistka Klaudia Kopeć, Janusz Sar z zabawnym monologiem oraz zespół Jamniczanki, który zaprezentował się wokalnie oraz teatralnie w nowym widowisku pt. " Poszczane Pierogi ". Kolejnym punktem wydarzenia były cykliczne już, Wybory Pary Roku 2013. Tę edycję zmagań oceniało jury w składzie: Ewa Stec i Helena Kułaga z Jamnicy oraz Andrzej Rutyna z Wydrzy pod czujną obserwacją Księdza Proboszcza. Trzy pary małżeńskie ( Ewelina i Józef Capała z Jamnicy, Maria i Ireneusz Chyła z Jamnicy oraz Elżbieta i Lucjan Chyła z Grębowa), dzielnie rywalizowały w szeregu najróżniejszych konkurencji. Pary musiały m.in. odbyć test na zgodność odpowiedzi, odegrać scenki z telenowel brazylijskich, przygotować stroje z papieru oraz zamienić się jak największą liczbą ubrań w poszwie pościelowej. Serca jury skradli Państwo: Maria i Ireneusz Chyła z Jamnicy, którzy zdobyli jednogłośnie tytuł Pary Roku. W programie nie zabrakło też licznych konkursów i atrakcji dla dzieci, które mogły dowolnie zmieniać swój image przez pomalowanie sobie włosów lub twarzy. Dla młodzieży przygotowano zmagania Dziewczyny kontra Chłopaki, czyli rywalizację w: wyścigu w workach, malowaniu portretów, przenoszeniu cukierków za pomocą słomek czy opowiadaniu bajek. Tu jury zdecydowało o remisie.

Powitanie pielgrzymów w Częstochowie 12.08.2013r

W poniedziałek o godzinie 4.00 rano z Grębowa wyjechała autokarem piędziesięciodwu osobowa grupa parafian, aby przywitać w Częstochowie dwunastu naszych pątników, którzy przeszli dziewięć dni w morderczym upale i dotarli do celu przed tron Matki Boskiej. Wśród witających był ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej siostra Bertilla, przełożone róż różańcowych oraz pozostali uczestnicy młodsi i starsi.

Gminno - Parafialne Święto Dożynkowe 18 sierpnia 2013

W niedzielę 18 sierpnia odbyły się dożynki parafialne w Grębowie. Dożynki rozpoczęła Msza Święta dożynkowa z podziękowaniem za plony w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej odbył się przemarsz na stadion LZS Grębów. Dożynki parafialne w Grębowie przyciągnęły wielu mieszkańców. Z myślą o nich przygotowano część artystyczną, przed publicznością wystąpił m.in. zespół „Siarkopolanie” a także przedstawiono „Wesele lasowiackie” w wykonaniu Wydrzowian. Czas zebranym gościom uprzyjemniały również prezentacje grup wieńcowych. Święto Kłosa w Grębowie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem 25 sierpnia 2013r.

W niedzielny poranek udało się pieszo z Grębowa na odpust Matki Bożej Pocieszenia do Radomyśla nad Sanem 220 parafian ze swoimi intencjami. Opiekunem grupy był ksiądz Adam Kamiński, który dziękuje za piękne świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w pątnicznym trudzie.

Diecezjalny Oazowy Dzień Wspólnoty Sandomierz 31.08.2013 r.

Grębowscy oazowicze spotkali się w Sandomierzu, aby uczestniczyć w Oazowym Dniu Wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania grupy na Placu Papieskim. Potem wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele Św. Józefa. Następnie udali się na sandomierski rynek, gdzie wzięli udział w dalszym programie spotkania, zakończonym ewangelizacyjnym koncertem uwielbienia. Oazowicze dziękowali Panu Bogu za cały miniony rok formacji oazowej i prosili o Boże prowadzenie na najbliższy czas.

16 stycznia 2017

Poniedziałek, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni